Budujemy nastrój

Lampy w salonie, jeśli tylko umiejętnie je dobierzemy i rozmieścimy, mogą w dowolny sposób modelować naszą przestrzeń. Dawniej obowiązywała zasada, że w każdym salonie winien znajdować się żyrandol.

Dziś już zdecydowanie odchodzi się tego założenia i spokojnie rezygnujemy z oświetlenia sufitowego na rzecz wielu mniejszych lampek rozmieszczonych w różnych miejscach pokoju, które budują niepowtarzalny klimat wnętrza. Wybór rodzajów i kolorystyka lamp jest bogata, zatem postarajmy się korzystać z tego.

Lepszym wyborem będzie, jeśli zamiast kilku identycznych lamp w jednym salonie umieścimy kilka odmiennych, ale spójnych pod względem jakiegoś szczegółu. Wybór lampy do salonu uzależniony jest od wystroju oraz wielkości wnętrza.

W dużych pomieszczeniach sprawdzą się duże żyrandole oraz lampy stojące z abażurami XXL. W mniejszych jednak powinniśmy decydować się na kilka mniejszych lampek, ewentualnie lampę stojącą, ale bez abażurów.

Jeśli chcemy stworzyć nastrojowy klimat, np. do wieczornego oglądania filmu z przyjaciółmi warto abyśmy umieścili małą lampkę gdzieś na regale.

A jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu wnętrza możemy umieścić lampę na parapecie okna lub gdzieś obok lustra.