Dla kogo dom pasywny?

Dla kogo dom pasywny?

Żyjesz w zgodzie z naturą, szanujesz energię, a mimo to nie chcesz rezygnować z dobrodziejstw technologii? Dom pasywny jest idealnym rozwiązaniem. Co ciekawe, w czasie użytkowania potrzebne jest blisko 10 raz mniej energii, niż w tradycyjnych domach. Decydując się na taki dom, nie musisz liczyć się z wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań.

Tu ulepsza się i pracuje nad tym, co już zostało wymyślone. Na początku trzeba wybrać odpowiednią działkę, dobrze nasłonecznioną. Jeśli to się uda – można rozpocząć budowę.

Dom pasywny najczęściej ma kształt prostokąta i spadowy dach. Już na tym etapie trzeba zadbać, aby między poszczególnymi elementami nie było nieszczelności. Dodatkowo wmontowana wentylacja mechaniczna pozwala uzyskać efekt wiecznie świeżego powietrza bez potrzeby ciągłego otwierania okien i wietrzenia.

Oprócz życia w zgodzie ze środowiskiem i argumentów ekonomicznych, za budowaniem domu pasywnego przemawia jeszcze jedna rzecz – można liczyć na sporą dopłatę. To kuszące, zwłaszcza że koszt budowy jest wyższy nie więcej niż 15 proc w stosunku do tradycyjnego.