Dla tych, którzy lubią czytać

Doskonałym rozwiązaniem dla miłośników książek jest zakup regału. Wcale nie musi to być ciężka i masywna konstrukcja na całą ścianę, która zdominuje i przytłoczy wnętrze, ale coś wykonanego z pomysłem i lekkością. Współczesne propozycje na regały do salonu są nie tylko bardzo praktyczne, ale i stanowią ciekawą aranżację wnętrza.

Sprawdzą się zatem również idealnie w niewielkich pomieszczeniach. Jeśli chcemy pomieścić sporo rzeczy, a nie mamy na nie miejsca, możemy skorzystać właśnie z propozycji regału. Możemy go kupić w wersji gotowej w sklepie, bądź, co będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem (a jednocześnie może przysporzyć nam sporo frajdy) samodzielnie go zaprojektować na wymiar.

Regał może być niewielki, albo na całą ścianę. Może składać się jedynie z otwartych półek, bądź części półek otwartych i części zamkniętych, ułożonych zgodnie z naszą wyobraźnią. Takie urozmaicenie nie tylko pozwoli nam na przechowywanie w zamkniętych półkach mniejszych rzeczy i dokumentów, ale jednocześnie da ciekawy efekt wizualny.

Jeśli chcemy, aby dodatkowo regał powiększał nam wnętrze i sprawiał wrażenie lekkości, warto aby miał kolor zbliżony do koloru ściany (najlepiej sprawdzą się jasne barwy), posiadał np. wnękę z lustrem lub miał kolorowe wnętrza niektórych półek, bądź drzwiczki.

firanki do pokoju