Dobranoc

Miejsce, w którym spędzamy niemal 1/3 naszego życia to sypialnia, a w niej nasze ukochane łóżko. Faktem niezaprzeczalnym jest, że w tej kwestii wszyscy mówią jednym głosem, łóżko musi być wygodne.

Przede wszystkim winno mieć odpowiednią wysokość oraz szerokość, uzależnioną od naszych upodobań oraz wielkości wnętrza. Najnowsze modele łóżek oprócz regulowanych stelaży pod materac wyposażone są dodatkowo w zagłówki, różnego rodzaju blaty, półki, wysięgniki oraz oświetlenie.

Dzięki temu służą już nie tylko spaniu, ale doskonale nadają się również do czytania, jedzenia, oglądania telewizji oraz pracy. Integralną częścią łóżka stały się także stoliki nocne, często ruchome, posiadające blat nasuwany na łóżko.

Kolejną rzeczą, nad jaką musimy się zastanowić jest materac. Dostępne są materace lateksowe, sprężynowe, twarde, ze stelażem lub bez.

Aby dokonać właściwego wyboru odpowiedzmy sobie na trzy zasadnicze pytania: ile ważymy?, w jakiej pozycji najczęściej śpimy? oraz jaka jest wielkość naszego łóżka? Warto również przed finalizacją zakupu na chwilę położyć się na wznak na takim materacu i poczuć na własnej skórze odprężenie, lub jego brak, co powinno być podstawowym miernikiem naszego wyboru.

www.zzg.zgora.pl