Kościoły z duchem czasu

W nowoczesnym stylu buduje się dziś wszystko. Począwszy od designerskich osiedli, przez biblioteki, a kończąc na galeriach handlowych. Do biur projektowych coraz częściej trafiają też zapytania o projekty kościołów. Kościołów budowanych na miarę XXI wieku.

Choć niektóre zapierają dech w piersiach, to inne – w pierwszej chwili skłaniają do zastanowienia się, co to właściwie za budynek. Najczęściej jednak odejście od schematu bryły z wieżyczką wychodzi na dobre. Kościoły w kształcie brył, przypominające groty, budowane na okręgach, z wywijanymi ścianami i dachami. Elewacja, jak i dachy pokryte są różnego rodzaju materiałami – zamiast cegły używa się kamienia, płytek, szkła, drewna.

wygłusza tynk akustyczny efekt echa deweloper Zakrzewo http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-zakrzewo mieszkania i domy - deweloper Zakrzewo - Jandach

Zgodnie z obowiązującymi trendami – w kościołach rzuca się w oczy przestrzeń. Brak tu ciasnych zabudowań, maleńkich kapliczek, bogatych zdobień i mnóstwa rzeźb. Na planie okręgu, czy kwadratu ustawione są jedynie ławki i ołtarz. Wszechobecny minimalizm w połączeniu z robiącym wrażeniem zdobionym sufitem sięgającym dachu daje niesamowite wrażenia.

Może Ci się również spodoba