Meble hotelowe

Meble hotelowe to bardzo ważny element wyposażenia hoteli. Do mebli hotelowych zaliczymy wyposażenie konferencyjne, wyposażenie pokoi i restauracji. Im wyższy standard hotelu, więcej gwiazdek, tym lepszego wyposażenia można się spodziewać.

Jeśli do czynienia mamy z hotelem o niskim standardzie najczęściej też i wyposażenie na to wskazuje, jeśli natomiast są to hotele od trzech gwiazdek w górę, muszą kierować się ogólnie przyjętymi standardami. Bardzo często spotykanym zjawiskiem jest mnogość różnych mebli w jednym hotelu a czasem w jednym pokoju, każdy wygląda inaczej, jakby był wykonany przez innego producenta to oczywiście negatywnie wpływa na wygląd pokoju czy całego hotelu. W przypadku hoteli to nie właściciel a architekt, projektant, z uwzględnieniem wielu wytycznych i priorytetów ustalają jak ma on wyglądać.

Kiedyś w hotelach było raczej minimalistycznie, to, czego osoba mieszkająca w nim najczęściej w krótkim terminie potrzebowałaby najbardziej. Dzisiaj to się zmienia i to całkowicie, również w hotelach coraz częściej przestrzeń zagospodarowana jest tak, że mamy wrażenie, że nic już więcej do szczęścia nie jest nam potrzebne. Hotele dbają o nawet najbardziej prozaiczne rzeczy takie jak środki czystości czy ręczniki, ale coraz częściej klienci mają możliwość skorzystania na przykład z hotelowej pralni gdyby zdarzyło się, że mają do ubrania tylko to, w czym zostali zakwaterowani.

Meble hotelowe najczęściej wykonywane są na zamówienie. Dlaczego? Są robione na wymiar, aby nie marnować wolnych przestrzeni, ale również nie przytłaczać miejsc ogromem wyposażenia.