Nowoczesny dom

Nowoczesny dom

Nowoczesne domy nie kipią przesytem i bogactwem, jakby się mogło wydawać śledząc pościg człowieka za pieniądzem. To ciekawe, zwłaszcza że jeszcze kilka lat temu stawiano przede wszystkim budynki rozległe, kilkupiętrowe, często stylizowane na dworki czy zameczki. Nowoczesne domy charakteryzują się prostą konstrukcją i praktycznością.

Architekci stawiają także na zgodność z ekologią. Jedyna ekstrawagancja na jaką najczęściej decydują się właściciele, to kolor elewacji. Architekci i klienci są zgodni – najmodniejsze domy są parterowe, ewentualnie z zaadaptowanym poddaszem.

Luboń Domy w szeregowcu na sprzedaż Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu

I koniecznie przestronne okna. Bradzo często pełnią rolę przejśćia z domu do ogrodu. Prosta konstrukcja, najczęściej dwuspadowy dach.

Ma być lekko i bez dodatkowych ozdobników. Do tego niewielki ogródek, także dokładnie zaprojektowany. To elementy charakteryzujące współczesne domy.

Takie budynki są poniekąd uniwersalne. Zostały tak zaprojektowane, żeby bez większych przeszkód mogły zostać wybudowane w każdych warunkach np. w górach, nad morzem.