Salonowa królowa

Kanapa odgrywa bardzo ważną rolę w każdym salonie, dlatego też, pamiętając o tym, że użyteczność nie zawsze idzie w parze z designem, przed jej wyborem musimy się nieco zastanowić. W sklepach meblowych mamy dziś ogromy wybór kanap, od niewielkich sof, poprzez kilkuosobowe kanapy, na wielkich narożnikach kończąc. Najpierw zastanówmy się zatem, jaką rolę ma pełnić kanapa w naszym domu.

Jeśli ma służyć jedynie funkcji ozdobnej i krótkiemu relaksowi przy kawie z przyjaciółką, zdecydujmy się na sofę. Jeśli często nocują u nas goście musimy rozejrzeć się za modelem z funkcją spania i pojemnikiem na pościel. A jeżeli mamy spory salon a do tego zamierzamy ugościć wielu znajomych (np.

podczas wspólnego oglądania footbolowych mistrzostw świata) dobrym rozwiązaniem okaże się większy narożnik z siedziskiem nawet do 5 metrów. Możemy także jeszcze bardziej uszczegółowić wybór w kwestii funkcjonalności naszej kanapy. Jeśli np.

uwielbiamy czytać przed snem, czy choćby popołudniami przez chwilę odprężyć się przy jakimś kolorowym czasopiśmie, skorzystajmy z kanapy wyposażonej w specjalną półkę na książki i prasę (półka wbudowana jest w boku kanapy). Na rynku dostępne są także modele odpowiednie dla tych, którzy lubią sobie przy dobrym filmie popijać colę i podjadać orzeszki – zamiast zwykłych podłokietników mają one wbudowane specjalne stoliczki, na których stabilnie możemy umieścić szklankę i talerzyk.