Skandynawski design

Skandynawski design

Skandynawski design w ostatnim czasie zdobył niezwykłą popularność na całym świecie. Doskonale oddaje bowiem panujące w designie trendy, czyli prostotę i minimalizm. W Polsce wystrój wnętrz rodem z północy kojarzy się głównie z Ikeą, jednak sklepy oferujące tego typu meble mnożą się jak grzyby po deszczu.

Jedną z najbardziej znanych na świecie firm proponujących styl skandynawski jest Muuto. Ostatnią propozycją duńskiej marki jest „new nordic”. Ich projekty nie zrywają jednak radykalnie ze „starym” stylem skandynawskim, a są jedynie jego delikatnym odświeżeniem.

Dominuje tu surowe drewno, bawełna i inne naturalne materiały oraz proste formy, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Projektanci Muuto wprowadzają jednak do swojej kolekcji nieco więcej humoru. Znajdziemy tu m.

in. lampę przypominającą swoim kształtem fryzurę Małej Mi z „Muminków” lub wykonaną ze stopionych razem sztućców. Taka nowa odsłona skandynawskiego stylu zdobyła wyjątkowe uznanie na świecie – czy tak samo będzie w Polsce?.