Słodkich snów

Nie lada dylematem, przed jakim stają rodzice, jest wybór łóżka dla ich pociechy. Po zakończonym lotem błyskawicy okresie niemowlęcym, który nasz maluch spędza w łóżeczku, nadchodzi chwila zakupu pierwszego łóżka.

Wybór nie jest wcale łatwy, gdyż na rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo rodzajów łóżek dziecięcych, które niejednokrotnie są prawdziwym placem zabaw (miejsce do spania wbudowane jest np. w konstrukcję pałacu, czy domku na drzewie).

I choć faktycznie design i frajda naszej pociechy również winny zostać przez nas uwzględnione, na pierwszym miejscu należy zadbać o funkcjonalność, wygodę i bezpieczeństwo dziecka. Łóżko dla dziecka winno być wykonane z dobrych i trwałych materiałów.

Pod tym względem najlepiej sprawdzi się oczywiście drewno. Zanim jednak dokonamy zakupu sprawdźmy, czy wszystkie elementy zostały starannie wykończone i nie ma ryzyka, że podczas zabawy (która także odbywa się często w łóżku) dziecko nie wbije sobie gdzieś drzazgi.

Zapytajmy również sprzedawcy, jakimi środkami mebel został pomalowany i zakonserwowany (najlepiej, aby użyte zostały farby ekologiczne i środki nie alergizujące). Jeśli chodzi o funkcjonalność, tu przede wszystkim warto sprawdzić, czy łóżko ma dostępne pod materacem dodatkowe szuflady i pojemniki, gdzie maluch będzie mógł schować swe zabawki, książki, czy ubrania.

Jeśli zaś mamy dwójkę lub więcej dzieci, najlepszym rozwiązaniem okażą się łóżka piętrowe, które nie zajmują dużo miejsca, a przy tym są uwielbiane przez dzieci. Sprawdzą się idealnie, zwłaszcza jeżeli zadbamy o ciepłą i wygodną pościel oraz kocyk minky szary.