Standardy architektury nowoczesnych mieszkań

Standardy architektury nowoczesnych mieszkań

Coraz mniej osób wynajmując, bądź kupując mieszkanie decyduje się na jedno pomieszczenie. Dlatego też buduje się najwięcej dwupokojowych lub wielopokojowych mieszkań.

Czym według nowoczesnych standardów powinno się charakteryzować takie mieszkanie? Pierwszą i najważniejszą rzeczą są przestronne i jasne wnętrza, takie które w razie potrzeby można przerobić. Wyburzyć ściankę działową i postawić w innym miejscu.

Kuchnia coraz częściej łączona jest z salonem – zamiast dwóch ciasnych pomieszczeń, lepiej mieć jedno duże. Mała wnęka na aneks kuchenny często wystarczy, skoro posiłki mają być spożywane przy dużym stole w salonie.

A może odwrotnie? Czemu nie! W dowolnej chwili można urządzać nowoczesne mieszkanie według potrzeb. Dużą rolę odgrywa też funkcjonalny hol, który jest poniekąd łącznikiem między pomieszczeniami i gwarantuje sprawne poruszanie się po mieszkaniu.

Dlatego dzisiejsze korytarze nie są zbyt duże, żeby nie zabierać miejsca innym pomieszczeniom, ale dostatecznej wielkości, aby gwarantować sprawne poruszanie się w nich. Architekci przykładają dużą wagę do apartamentów, które cieszą się dużym zainteresowaniem, oraz mieszkań o podwyższonym standardzie.