Szkło pożądanym materiałem

Jednym z głównych materiałów, jaki uwzględniają w planach architekci, są szyby odbijające otoczenie. Szkło od niedawna podbija rynki. Na każdym kroku widać budynki w mniejszym lub większym stopniu zaopatrzone właśnie w szyby. Domy, centra handlowe, kościoły, biurowce. Wszystkie mają wspólny element – szkło. Nie dość, że jest ekologiczne, to zapewnia dobrą wentylację i usytuowane od strony południowej w domu – pozwala mu się nagrzać.

Co więcej – nie niszczy się. Szkło, chociaż od dawna stosowane w architekturze, obecnie przeżywa swoisty rozkwit. Od niedawna zamiast standardowego szkła, używa się szyb odbijających światło. Dzięki takim zabiegam optycznie powiększa się otoczenie. Doskonałe efekty uzyskuje się, poprzez zastosowanie takich szyb na ścianach bloku otaczających patio. Odbijające się rośliny i drzewa, poniekąd zwiększają wizualnie ilość zieleni.

Inwestycje w domy z ogrodem Luboń na rynku pierwotnym od dewelopera Jandach koło Poznania

Takie rozwiązania architekci proponują właśnie w blokach, firmach, czy innych budynkach sąsiadujących z zielenią bądź otaczających właśnie wspomniane patio.