Technologia narzędziem architektów

Technologia dotyka dziś każdej dziedziny życia. Nie należy się przed nią bronić, ani jej się bać. W końcu pilot do telewizora też był kiedyś cudem nowoczesnej technologii.

Architekci projektując domy coraz częściej szukają inteligentnych rozwiązań na bazie najnowszych technologii. Wszystko po to, by ułatwić mieszkańcom życie i zaoszczędzić ich czas. Domofony to dziś praktycznie standard.

A wideodomofony? Dużo praktyczniejsze, bo widzimy kto stoi za bramą. Za bramą, która coraz częściej otwiera się za pomocą małego, poręcznego pilota przywieszonego do kluczyków samochodowych. Niektóre posesje są już tak zaprojektowane, że wjeżdżając przez bramę automatycznie zapala się światło i otwiera brama wjazdowa do garażu.

Inteligentny dom tworzy się po to, żeby żyło się wygodniej. Rano po wstaniu patrzymy przez okno – święci piękne słońce. Wciskamy jeden guzik i… rolety podnoszą się, ekspres parzy kawę, włącza się energetyczna muzyka, a w ogrodzie automatyczne podlewanie zieleni.

Domy na kredyt od deweloper Skórzewo koło Poznania w stanie deweloperskim

Wyłączać prąd w domu będąc na wakacjach? Fanaberia? Rozwiązanie dla leniwych? A może po prostu ułatwienie życia i ograniczenie stresu dla każdego? Czy inteligentny dom będzie standardem w przyszłości? Czas pokaże.