Uniwersalna i ponadczasowa komoda

Komoda historią swą sięga XVII-wiecznej Francji, a jej pierwszy model miał postać kilku półek zamontowanych na bocznej ścianie pomieszczenia. Dziś komoda jest już samodzielnym meblem, który dzięki swej uniwersalności sprawdza się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Może składać się z kilku lub nawet kilkunastu szuflad, bądź szuflad w połączeniu z szafkami.

Produkowane są komody w różnych rozmiarach i stylach. Wybór rodzaju komody zależy zatem głównie od jej przeznaczenia. Najczęściej komody trafiają do sypialni jako miejsce na bieliznę, pościel i ręczniki.

Do tej roli najbardziej nadają się modele złożone z kilku niewielkich szuflad, bądź ewentualnie w przypadku większej ilości pościeli, te z większymi szufladami lub mieszane (szuflady i półki). Do komody salonowej trafiają najczęściej bibeloty, toteż tu w zupełności wystarczą szuflady. Często rodzice wyposażają również w ten mebel pokoje swych pociech.

Komoda bardzo dobrze sprawdza się bowiem, zwłaszcza przy niemowlaku, jako miejsce do przewijania, osuszania i ubierania dziecka, oraz przechowywania niezbędnych mu akcesoriów (tu wybieramy modele mieszane). Komodę możemy znaleźć wreszcie również w łazience lub przedpokoju.