W co jest wyposażony bezpieczny dom?

Brama podwórkowa i drzwi wejściowe zamknięte na 4 spusty oraz sprawna wentylacja to dziś zdecydowanie za mało, żeby powiedzieć, że mieszkamy w bezpiecznym domu. Dlatego podczas projektowania domu, coraz częściej zwraca się szczególną uwagę na niezastąpione alarmy.

developer Kórnik http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-kornik mieszkania i domy - deweloper Kórnik - Jandach Doświadczony architekt Bydgoszcz wie, jakie materiały dobrać do typu budynku.

Alarmy, które zawiadomią domowników o włamaniu, umieszczane są na poziomie wejścia do domu oraz w garażu i piwnicy. Włączają się, kiedy nieproszony gość wejdzie do budynku.

Projekty kuchni zawierają bardzo często alarmy wyczuwające dym oraz groźny gaz. To istotne, zwłaszcza że ostatnimi czasy dużo słyszy się o zatruciach tlenkiem węgla.

Taki alarm jest doskonałym przykładem, że architekci odpowiadają na potrzeby i problemy rynku. Innym zabezpieczeniem jest monitoring lub czujniki ruchu.

Zabezpieczenia nie są konieczne, ani nawet wymagane. Jednak budując dom, warto zasugerować architektowi, aby w planach przewidział dla nich miejsce.

Z czasem takie zabezpieczenia będą normą, choć dziś coraz więcej osób zwraca już na to uwagę. Co cieszy.

www.karczmawrazidlok.com.pl

Może Ci się również spodoba