W trosce o najmłodszych – kamizelki odblaskowe dla dzieci

W trosce o najmłodszych – kamizelki odblaskowe dla dzieci

Jeżeli chcemy, żeby dorośli dbali o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza wtedy gdy poruszają się po słabo oświetlonych drogach, to należy zadbać o odpowiednią naukę już od najmłodszych lat. Dlatego też od jakiegoś czasu w przedszkolach i szkołach podstawowych, wśród najmłodszych dzieci prowadzone są specjalne akcje edukacyjne. Podczas nich dzieci uczą się o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, ale jednocześnie też otrzymują specjalne kamizelki odblaskowe dla dzieci z nadrukiem oraz opaski odblaskowe cena. Dzięki temu, są one coraz bardziej świadome zagrożeń na drodze, a co więcej wiedzą jak te zagrożenia zminimalizować.

Kiedy nosić takie kamizelki?

Każde dziecko, które otrzymało taką kamizelkę, może ją zakładać za każdym razem, gdy będzie miało się poruszać po słabo oświetlonych drogach.

Co więcej, jeśli dzieci będą jechały na wycieczkę, to wówczas taka kamizelka odblaskowa również może się przydać. To dlatego, że wtedy takie dzieci są lepiej widoczne, od razu można je wychwycić z tłumu, a co więcej im samym również łatwiej będzie się odnaleźć między sobą, bo będą widziały, gdzie są ich koleżanki i koledzy. Takie kamizelki odblaskowe więc mogą się sprawdzić nie tylko wtedy, gdy dzieci poruszają się po ciemku, ale również wtedy, gdy wybierają się gdzieś większą grupą i wiadomo, że dookoła będzie także dużo innych osób.

Dlaczego są takie ważne?

Jeżeli zastanawiamy się, jak wiele do zaoferowania ma kamizelka odblaskowa, to trzeba wiedzieć o ile daje nam ona większe szanse na dostrzeżenie pieszego. Jeśli ktoś porusza się po słabo oświetlonej drodze bez kamizelki odblaskowej czy jakiegokolwiek odblasku, to kierujący pojazdem ma szansę dostrzec go dopiero z odległości ok.

40 metrów. Jeśli jednak pieszy posiada elementy odblaskowe, to jest widoczny z odległości ok. 150 metrów, a to daje znacznie więcej czasu kierowcy samochodu na wykonanie odpowiedniego manewru. Taka kamizelka nie kosztuje wiele, a naprawdę może ocalić komuś nie tylko zdrowie, ale i życie. Jeśli dzieci od małego będą uczone, jak ważne są takie kamizelki, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że będą je też nosić jako osoby dorosłe.

Z pewnością takie akcje edukacyjne związane z rozdawaniem kamizelek odblaskowych i prowadzeniem zajęć odnośnie bezpieczeństwa, są bardzo potrzebne. Im więcej ich będzie, tym lepiej dzieci będą potrafiły dbać o swoje bezpieczeństwo.