Wchodzi wiosna na salony

Bardzo modnym elementem dekoracyjnym w naszych mieszkaniach są wazony. Możemy w nich zarówno, zgodnie z przeznaczeniem, umieszczać kwiaty, jak również wykorzystywać je po prostu jako motyw ozdobny.

Wybór wazonów w naszych sklepach jest ogromny i naprawdę nie ma sztywnych reguł, jakich powinniśmy się trzymać podczas zakupów. Istotne po prostu, aby wazon miał odpowiednią wielkość i w jakiś sposób pasował do wnętrza.

Reszta zależna jest już tylko i wyłącznie od naszego indywidualnego gustu. Niektórzy dobierają wazony do rodzaju kwiatów, np.

lilie, czy kalie wkładają do wazonów prostych i nowoczesnych, a kwiaty polne do wazonów mających postać tkanego worka. Wazony możemy umieszczać w zasadzie w każdym pomieszczeniu, zarówno na stolikach, regałach, szafkach, parapetach czy na podłodze.

Większość z nas najczęściej decyduje się na wazon stawiany na stole w jadalni, bądź na podłodze w przedpokoju. W przypadku tego pierwszego ważne, by nie był zbyt duży, aby nie przysłaniał nam innych domowników w czasie wspólnego posiłku i nie utrudniał konwersacji.

Musimy również pamiętać, by kwiaty do niego włożone nie były zbyt wysokie i nie brudziły obrusu (z podobnych względów). A nie ma chyba nic przyjemniejszego aniżeli świeże kwiaty na naszym stole.

https://modo24.pl/stojaki-na-wino Firma sprzątająca Blitz oferuje pranie i sprzątanie biur Gliwice ul. Niepaszycka 2

W przypadku zaś wazonu, który stoi na posadzce w przedpokoju (zazwyczaj w narożniku i z suszonymi kwiatami) winniśmy kierować się odwrotną zasadą – tu lepiej sprawdzi się wysoki wazon i wysokie kwiaty.