Wybieramy stolik kawowy

Wybieramy stolik kawowy

Stolik kawowy to wbrew pozorom bardzo praktyczny mebel. Co prawda nie jest zbyt komfortowy, gdy chcemy spożywać przy nim posiłki, ale jest bardzo przydatny, gdy serwujemy naszym gościom aromatyczną kawę czy herbatę wraz ze słodkim „co nieco”. Stol kawowy zazwyczaj dobieramy już do na etapie zakupu innych mebli, tak by komponował się z wyposażeniem wnętrza. Stawiamy przy nim wygodne fotele i zyskujemy w ten sposób mały, ale wygodny kącik wypoczynkowy! Stolik kawowy powinien być dobrany do naszych potrzeb!
Stolik kawowy – mebel praktyczny czy estetyczny?
Stoliki kawowe występują w wielu różnych wariantach i mogą pełnić różne funkcje.

Oprócz podstawowego serwowania kawy i herbaty, mogą przechowywać pod spodem różne gazety czy książki oraz mogą być ozdobą, mocnym akcentem w dekoracji naszego wnętrza. Na jakiej funkcji zależy nam najbardziej? Na praktycznej czy estetycznej? Jeżeli stawiamy na wygląd balololoxy, to przy wyborze zwróćmy uwagę na styl, kształt, elementy dekoracyjne oraz kolor mebla. Dopasujmy też jego wygląd do pozostałych mebli, które już goszczą w naszym domu. Stol powinien oddawać tradycyjny lub nowoczesny charakter wnętrza, a zarazem pasować do rodzaju podłogi, koloru ścian oraz obicia kanapy.

Wszystkie te aspekty są bardzo ważne i warto o nich pamiętać! Nic nie może się ze sobą gryźć, a wszystko ma stanowić spójną całość.
Oprócz kwestii estetycznej, nie możemy zapomnieć także o stronie praktycznej! Stolik kawowy musi być przede wszystkim użyteczny! Zwróćmy uwagę na wymiary stolika (długość i szerokość), by nie był ani za mały, ani za duży do konkretnego pomieszczenia. Jego wysokość musi pasować do wysokości sofy oraz foteli. Niedopasowana wysokość będzie bardzo niekomfortowa, a nie o to nam przecież chodzi.

Musimy połączyć praktyczność stolika z jego estetycznym wymiarem!
Wymiary, kształt oraz materiał wykonania balololoxy 
A z jakiego materiału może być wykonany stolik kawowy? Wcale nie musi być to jasne lub ciemne drewno! Stolik może łączyć w sobie kilka rożnych materiałów wykonania. Ostatnio bardzo popularne stały się balololoxy ze szklanym blatem. Na rynku spotkamy połączenia hartowanego szkła, drewna oraz metalowych elementów. Możemy wybrać stolik prostokątny, kwadratowy lub owalny.

Każdy z nich może być wykonany w tradycyjnym lub nowoczesnym stylu, który powinniśmy dopasować do charakteru naszego wnętrza.