Zielony – ulubiony kolor architektów

Zielony – ulubiony kolor architektów

Nie można dziś spotkać nowoczesnego osiedla bez drzew, kawałka trawy lub po prostu niewielkiego patio. Architekci w planach mają specjalne miejsce na zieleń. Bo zieleń jest potrzeba. Idąc z duchem czasu, kultywując trendy bliskie naturze, lub po prostu rozumiejąc, że człowiek potrzebuje w pobliżu domu zieleni – architekci krajobrazu wychodzą naprzeciw.

Bo zieleń jest modna. Zieleń uspokaja. Zieleń daje poczucie, że jesteśmy w domu, blisko natury. Stojąc na balkonie widok rozciąga się na drzewa.

Tworzą miniaturowe, osiedlowe parki lub niewielkie skwery. Wychodząc z bloku, zanim dojdziemy do zatłoczonej ulicy – przechodzimy przez spokojne, dobrze zagospodarowane patio. Są ławeczki, skalniak, drzewa dające cień. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ale i singli chcących na chwilę przystopować.

Na bliski dostęp do zieleni zwracają także uwagę biznesmeni stawiający kolejne fabryki. Na zewnątrz, w okolicy parkingów lub w specjalnie stworzonym patio – proszą o zagospodarowanie miejsca zielenią.

www.xm3.com.pl