Wybór przedszkola – ważna decyzja

Wybór przedszkola – ważna decyzja

Zatem nie ulega wątpliwości, że zapisanie dziecka do placówki przedszkolnej to ważna i słuszna decyzja. Niemniej jednak sama decyzja nie wystarcza, bowiem w pierwszej kolejności należy zdecydować do jakiego przedszkola będziemy starać się o przyjęcie.

Współcześnie praktycznie na każdym osiedlu znajduje się, co najmniej kilka propozycji, nie tylko państwowych, ale także prywatnych. Niestety rodzice coraz częściej opierają swoją decyzje na wygodzie, która związana jest z bliskością przedszkola w stosunku do miejsca pracy.

Kolejnym ważnym dla nich czynnikiem jest ilość dodatkowych zajęć, a także godziny otwarcia placówki. Dopiero na samym końcu interesują się tym, co dane przedszkole ma do zaoferowania i nie chodzi tutaj o basen, konie, czy lekcje chińskiego, ale o najważniejszą kwestię, która powinna stanowić pierwszy punkt wyborów.

Mianowicie składają się na to trzy zasadnicze elementy, z których najważniejszym jest program z jakiego korzysta placówka, następnie kwalifikacje pracowników oraz samo miejsce.